Obec Netřebice

Netřebice - oficiální stránky obce

O sboru

Současnost

Sbor dobrovolných hasičů Netřebice má celkem 95 členů, z toho 41 aktivně činných a 29 mladých hasičů.

Činnost sboru je velmi bohatá, i když ve vsi velmi chybí vyhovující kulturní zařízení. Každoročně místní sbor pořádá hasičský bál a dětský karneval. Dětský den se oslavuje buď na hřišti nebo v nedalekém lesíku Hůrka. Důležitým dnem je v Netřebicích 5. červenec, kdy se na návsi koná hasičská veselice "U Zvoničky". Od roku 2009 bývá tato slavnost obohacená o soutěž v „kýblšpricu“, kde jsou ti nejlepší odměněni hodnotnými cenami.

Sbor Netřebických hasičů se hojně zúčastňuje i soutěží v požárním sportu. Kromě družstva mužů a žen se požárnímu sportu věnují i děti (starší žáci a 2 družstva mladších žáků).